بیوتی وی 458 روز پیش
بازدید 339 بدون دیدگاه

اسکراب و فواید آن

مفهوم اسکراب موضوع جدیدی نیست و از زمان قدیم به عنوان یک روش مراقبت از پوست وجود داشته است. مصریان این روش زیبایی را برای لایه برداری طبیعی پوست خود ابداع کردند. آنها قبلاً ذرات لایه بردار مانند شکر را در روغن معطر ترکیب می‌کردند تا اسکراب بدن تولید کنند. این روش با توجه به مزایای زیادی که دارد، راه خود را برای مراقبت از پوست مدرن باز کرده است.

اسکراب بدن چیست؟

اسکراب‌های بدن لایه بردارهای فیزیکی هستند که با مخلوط غلیظ ذره مانند طراحی شده‌اند و به از بین بردن سلول‌های مرده پوست از برخی قسمت‌های بدن کمک می‌کنند. ذرات لایه بردار یک اسکراب بدن معمولاً ترکیبی از نمک و شکر است. اسکراب‌های بدن می‌توانند، پایه آب و یا به صورت پودر باشند.

چرا باید پوست را لایه برداری کنیم؟

تأثیرات هورمونی و غذایی می‌توانند بر روی پوست شما اثر بگذارند و باعث خشکی، لکه‌های پوستی و تجمع سموم شوند. قرار گرفتن بیش از حد در معرض عوامل استرس‌زا در محیط مانند باد و نور خورشید اغلب می‌تواند باعث آسیب بیشتر شود و منجر به پوسته پوسته شدن پوست شود. تجمع روغن‌های طبیعی پوست شما اغلب می‌تواند شرایط پوستی مانند کراتوز پیلاریس را بدتر کند، بنابراین ضروری است که به پوست خود دست کمک دهید تا با لایه برداری منظم سلامت آن را حفظ کنید. گرانول‌های قند طبیعی می‌توانند به از بین بردن سلول‌های پوستی خشک کمک کرده و سبب روشن شدن پوست خسته و کدر شوند.

مزایای اسکراب بدن

پوست در حالت گردش مداوم است، پوست مرده به سطح بالا می‌رود، به طور طبیعی می‌ریزد و پوست نرم جایگزین آن می‌شود. این روند با گذشت زمان کند می‌شود و در نتیجه باعث تجمع سلول‌های مرده در سطح پوست می‌شود. اگر این آلودگی‌ها و سلول‌های مرده روی پوست جمع شوند به مرور سبب ایجاد پوستی کدر، خشک و ناسالم می‌شوند.
همانند سایر لایه بردارها، هدف از اسکراب بدن حذف سلول‌های مرده پوست و تشویق به تولید سلول‌های جدید است. این نوع لایه برداری مکانیکی نه تنها پوست را صاف و صیقل می‌دهد بلکه ناخالصی‌ها را نیز از پوست شما دور می‌کند.

نحوه استفاده از اسکراب بدن، فواید و راهنمای گام به گام

درست مانند صورت، بدن شما نیز به لایه برداری نیاز دارد تا نرم، صاف و سالم بماند. لایه برداری پوست یک یا دو بار در هفته به تسریع روند بازسازی پوست کمک می کند، سلول‌های مرده و منافذ را از بین می‌برد تا پوست تازه، صاف و صیقلی شود.

مقدار زیادی اسکراب بدن را در سراسر بدن خود بمالید. از حرکات دورانی برای ماساژ دادن آن روی پوست استفاده کنید. اگر اسکراب دارای روغن است، اجازه دهید 3 دقیقه کامل روی پوست بماند تا بطور کامل جذب پوست شود. با این کار می‌توانید از فواید بیشتر اسکراب بهره‌مند شوید. استفاده از اسکراب بدن نسبتاً ساده است. در اینجا یک راهنمای سریع و گام به گام آورده شده است:

  •     پوست خود را با آب گرم بشویید.
  •     اسکراب را با نوک انگشتان خود بمالید.
  •     دست‌ها و پاها را با حرکت دورانی مالش دهید.
  •     با استفاده از آب گرم پوست خود را کاملاً بشویید.
  •     پوست را خشک کنید و کمی مرطوب بگذارید.
  •     از مرطوب کننده استفاده کنید.

چه زمانی نباید از اسکراب بدن استفاده کرد؟

اگر آفتاب سوختگی، مشکلات پوستی و یا بیماری پوستی دارید، به طور مرتب از اسکراب بدن استفاده نکنید. برخی از مواد تشکیل دهنده اسکراب و همچنین مالش پوست می‌تواند باعث تحریک بیشتر پوست شود. اگر اسکراب شما حاوی نمک یا سایر مواد شیمیایی است، احتمالا سبب سوزش پوست شود پس بهتر است از استفاده آن صرف نظر کنید.
بسیاری از اسکراب‌های بدن در ترکیبات خود مواد معطر دارند که ممکن است، سبب تحریک پوست شده و روغن‌های طبیعی پوست شما را از بین ببرند.

چند بار باید از اسکراب بدن استفاده کنید؟

اینکه چند بار باید از اسکراب بدن استفاده کنید (یا به طور کلی لایه برداری انجام دهید) به نوع پوست شما بستگی دارد. اما به طور کلی، نباید بیش از دو بار در هفته از اسکراب بدن استفاده کنید، لایه برداری بیش از حد پوست می‌تواند آن را خشک، حساس و تحریک کند. به طور کلی لایه برداری از پوست دو تا سه بار در هفته بی خطر است. اگر پوست شما خشک و حساس است، بهتر است فقط هفته‌ای یکبار لایه برداری کنید. اگر به بیماری پوستی مبتلا هستید، یا اگر مطمئن نیستید چند بار باید پوست خود را لایه برداری کنید، با یک متخصص پوست صحبت کنید.

کارهایی که نباید پس از اسکراب انجام داد

برای حفظ سلامت پوست، به اقدامات احتیاطی زیر پس از لایه برداری توجه کنید.

1. آفتاب نگیرید

پس از لایه برداری از نور شدید خورشید دور باشید. پوست ما پس از لایه برداری می‌تواند به آفتاب حساس شود، بنابراین یک روز برای آفتاب گرفتن منتظر بمانید. همچنین اگر در حال حاضر آفتاب سوختگی دارید، از لایه برداری خودداری کنید.

2. بیشتر لایه برداری نکنید

اسکراب یک نوع لایه برداری است، بنابراین پس از استفاده از آن نیازی به لایه برداری بیشتر نیست. این کار باعث خشکی بیشتر و تحریک پوست می‌شود.

3. به اتاق بخار نروید

استفاده از سونا یا اتاق بخار پس از لایه برداری می‌تواند باعث تحریک پوست شود، بنابراین بهتر است از آن صرف نظر کنید.

نقاط ضعف اسکراب بدن

استفاده بیش از حد از اسکراب بدن می‌تواند منجر به خشک شدن بیش از حد پوست شود. بنابراین، توصیه می‌شود بلافاصله پس از اسکراب از لوسیون استفاده کنید تا رطوبت را حفظ کرده و از تحریک پوست جلوگیری کنید.

 

5 دلیل اصلی اسکراب پوست

5 دلیل اصلی اسکراب پوست

5 دلیل اصلی اسکراب پوست

آب و هوای گرم در راه است و زمان آن است که آثار باقی مانده از زمستان بر روی پوست را کم کنیم!
برای تابستان با اسکراب بدن به پوست خود زندگی تازه و درخششی زیبا ببخشید. اسکراب بدن می‌تواند کمک زیادی به بازیابی زیبایی و درخشش پوست شما کند.
در اینجا پنج دلیل برای استفاده از اسکراب آورده شده است.

1. سلول‌های مرده پوستی را از بین می‌برد.

محصولات و خدمات زیادی وجود دارد که می‌تواند ظاهر پوست شما را بهبود بخشد. با این حال، یک اسکراب بدن فراتر از آن چیزی که فکر می‌کنید است تا پوست مرده را از بین ببرد و پوست سالم و درخشان را جایگزین آن کند.

2. برای افزایش اعتماد به نفس، ظاهرتان را تمیز و زیبا می‌کند.

با از بین بردن سلول‌های مرده پوست، تمامی ناخالصی‌های موجود در پوست به همراه سلول‌های مرده از بین می‌روند. کسانی که در اثر برنزه شدن یا لکه‌های پوستی دچار تغییر رنگ پوست می‌شوند، معمولاً می‌دانند که اسکراب‌های بدن به عنوان راه حلی برای بهتر شدن پوستشان عمل می‌کنند.
وقتی پوست شما از هر نظر عالی به نظر برسد و احساس زیبایی کنید، معمولا اعتماد به نفس شما نیز افزایش پیدا می‌کند.

3. پوست را آبرسانی می‌کند.

پس از دریافت اسکراب بدن، پوست شما قادر به جذب بهتر مرطوب کننده‌ها خواهد بود. مرطوب سازی بعد از اسکراب باعث می‌شود پوست شما نرم و لطیف شود. با رطوبت رسانی روزانه، تغییرات ایجاد شده روی پوست فوراً قابل مشاهده خواهد بود.

4. لکه های پوستی را از بین می‌برد.

اسکراب‌های بدن نه تنها باعث زیبایی ظاهری پوست شما می‌شوند بلکه سلامت پوست را نیز بهبود می‌بخشند. هنگامی که پوست مرده روی سطح پوست جمع می‌شود، می‌تواند منافذ پوست را مسدود کرده و باعث ایجاد لکه‌هایی در سطح پوست شما شود. لایه برداری از پوست و از بین بردن پوست مرده اغلب باعث کاهش تعداد آکنه و لکه‌های پوستی می‌شود.

5. استرس را کاهش می‌دهد.

تجربه اسکراب پوست صورت همراه با ماساژ، راهی عالی برای آرامش و از بین بردن استرس است. تجربه آرامش بخش آبگرم به ذهن و بدن شما کمک می‌کند تا از یک زمستان طولانی و احتمالا خسته کننده راحت شوید و برای فصل پیش رو آماده باشید.

 

خط آخر

اسکراب بدن تقریباً برای هر نوع پوستی مناسب است. چه اسکراب خود را از بیرون تهیه کنید و چه اسکراب بدن خود را بسازید، این لایه بردارها به طور موثری پوست شما را نرم و تغذیه می‌کنند و همچنین از شر سلول‌های خشک و مرده پوست که روی بدن جمع می‌شوند خلاص می‌شوید.

حال که با چند دلیل اصلی اسکراب پوست آشنا شدید سعی کنید اسکراب را جزو اصلی برنامه مراقبت از پوست خود قرار دهید و به زیباترین ظاهر خود برسید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *